OZNAM RUVZ Vranov nad Topľou

Od pondelka 21.12.2020 bude zriadené druhé MOBILNÉ ODBERNÉ MIESTO na Bernolákovej ulici – AREÁL TRŽNICE pre antigénové testovanie. Mobilné odberné miesto zriadi RÚVZ Vranov nad Topľou v spolupráci s mestom Vranov nad Topľou.

Kedy netreba ísť na antigénový test:

1, Ak máte príznaky infekčného ochorenia horných dýchacích ciest – nádchu, kašeľ, zvýšenú teplotu a bolesť hrdla. Ostaňte doma, nešírte ochorenie ďalej, volajte svojho ošetrujúceho lekára a liečte sa. Telefonicky kontaktujte regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý Vás v prípade potreby objedná na RT PCR test.

2, Ak máte iné príznaky ochorenia na COVID 19 – strata čuchu, chuti, bolesti kĺbov, svalov, ostaňte doma, nešírte ochorenie ďalej, volajte svojho ošetrujúceho lekára a liečte sa. Telefonicky kontaktujte regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý Vás v prípade potreby objedná na RT PCR test.

3, Ak ste boli v blízkom kontakte s osobou pozitívnou na COVID 19 ( váš rodinný príslušník, alebo kolega v práci). Ostaňte doma v karanténe, volajte svojho ošetrujúceho lekára a liečte sa. Telefonicky kontaktujte regionálny úrad verejného zdravotníctva, ktorý Vás v prípade potreby objedná na RT PCR test.

Pokiaľ niekomu vyjde pozitívny antigénový test, celá domácnosť ostáva v domácej izolácii. Jej ostatným členom sa v priebehu nasledujúceho dňa ozve pracovník RÚVZ Vranov nad Topľou a oznámi im termín s presnou hodinou, kedy budú objednaní na PCR testy. Naozaj nie je potrebné, aby sa ostatní členovia hneď, v priebehu pár hodín nechali pretestovať antigénovými testami a v tomto chladnom počasí riskovali prechladnutie. Pracovníkom RÚVZ naopak pomôže, ak si dovtedy, pokiaľ ich bude kontaktovať RÚVZ, pripravia zoznam najbližších kontaktov.