Voľby do NR SR

Predseda Národnej rady Slovenskej republiky dňa 12.11.2015, rozhodnutím č. 307/2015 Z. z., vyhlásil voľby do Národnej rady Slovenskej republiky a určil termín ich konania na sobotu 5. marca 2016.

Informácie pre voliča - voľby do NR SR

Obec Čaklov oznamuje a zverejňuje informácie o voľbách do NR SR SR, ktoré sa budú konať v sobotu 5.marca 2016 od 7.00 do 22.00 hod.

•V súlade s uznesením vlády SR č.649, zo dňa 2.decembra 2015 a schváleným Harmonogramom organizačno-technického zabezpečenia volieb do NR SR v roku 2016, starosta obce určuje zamestnancov obecného úradu v Čaklove zodpovedných za organizačnú a technickú prípravu volieb : Marcelu Vaľkovú a Marcelu Kocákovú.

• V obci Čaklov sú vytvorené  dva okrsky:

okrsok č.1 - Kultúrny dom

okrsok č.2 - Školská jedáleň pri MŠ

Poučenie:

1. Volič preukáže pred hlasovaním svoju totožnosť občianskym preukazom .

2. Od členov komisie dostane volič hlasovacie lístky a prázdnu obálku, čo potvrdí vlastnoručným podpisom.

3. V osobitnom priestore na hlasovanie  jeden z hlasovacích  lístkov bez ďalšej  úpravy vloží  volič do obálky a následne do volebnej schránky, alebo na jednom  z hlasovacích lístkov vyznačí odovzdanie prednostného hlasu zakrúžkovaním  poradového čísla kandidáta. Volič môže zakrúžkovať poradové číslo najviac u štyroch kandidátov.Upravený hlasovací lístok vloží do obálky a následne do volebnej schránky. Nepoužité hlasovacie lístky odloží volič do schránky  na nepoužité  alebo nesprávne upravené hlasovacie lístky, inak sa dopustí priestupku, za ktorý mu bude uložená pokuta 33 €,

Zamestnanci obecného úradu

• Ekonómka